UKP Ruda Śląska - klub pływacki

Pływanie dla innych jest zabawą i rekreacją - dla nas jest pasją

 

Kontakt:

Uczniowski Klub Pływacki Ruda Śląska

41-700 Ruda Śląska, ul. Chryzantem 10

NIP: 641-252-76-36

REGON: 242-792-692

e-mail: ukprudaslaska@o2.pl

 

Biuro Klubu:

B111 w  SP30 im. Karola Miarki

41-700 Ruda Śląska, ul. Chryzantem 10

czynne: poniedziałki od 17:30 do 18:30

 

Harmonogram zajęć:

poniedziałek - piątek:

14.45-15.30

15.30-16.15

16.15-17.00

sobota (grupy sportowe)

06.00-08.15

 

Konto bankowe:

ING Bank Śląski

78 1050 1243 1000 0023 5900 8485

monitoring pozycji
  • CZERWIEC 2019

    UWAGA WYJEŻDŻAJĄCY NA OBÓZ DO PODCZELA !!!

     

    Całkowita odpłatność za obóz wynosi:

    * 900,00 zł - dla zawodników UKP,

    * 1 200,00 zł - dla pozostałych (klasy pływackie).

     

    Płatności proszę dokonać do końca lipca.

     

    UWAGA ZAWODNICY !!!

     

    Zapraszamy wszystkich zawodników grup sportowych oraz biorących udział w zawodach pływackich w mijającym roku szkolnym na zakończenie sezonu pływackiego 2018 / 2019, które odbędzie się w dniu

    19 czerwca 2019 roku w auli letniej Szkoły Podstawowej nr 30 o godzinie 17:15.

    Jednocześnie informujemy, że zajęcia na basenie trwają do środy 19 czerwca włącznie.

     

     

    IV Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar

    Burmistrza Andrychowa 2019” Śladami - Wojciecha Wojdaka

     

    15 czerwiec 2019 roku – Odkryty Basen Kąpielowy w Andrychowie

    Al. Wietrznego 6; 34-120 Andrychów

    Transport BUS -  zbiórka 6:00 na basenie.

    Zawody 2 – blokowe

    PLAN ZAWODÓW

    Rozgrzewka 8:30, start zawodów 9:00 – 1 blok, 15:30 – 2 blok

    1.            Pajdzik Maja                    2009

    2.            Ptak Zuzanna                   2009

    3.            Ziętek Julia                       2009

    4.            Preg Kajetan                    2009

    5.            Preg Ksawery                   2008

    6.            Mosór Małgorzata            2008

    7.            Staniszewski Wiktor        2008

    8.            Słowik Wojciech              2008

    9.            Brachman Tymon             2008

    10.            Bielawski Cyprian            2008

    11.            Kaczmarek Magdalena    2007

    12.            Borkowska Magda           2006

    13.            Zięba Kinga                     2006

    14.            Kubecka Dominika          2006

     

    Proszę o osobiste bądź telefoniczne potwierdzenie udziału dziecka w zawodach

    w terminie do dnia 9 maja 2019 roku u Tomka Kubeckiego.

    Nie dotrzymanie terminu potwierdzenia, skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy zgłoszeniowej.

    Uwaga !!! W związku z faktem organizowania zawodów na basenie otwartym musimy być przygotowani na warunki atmosferyczne, które będą panowały tego dnia. I tak: w przypadku pięknej słonecznej pogody zabieramy z sobą koce, ręczniki, nakrycie głowy i olejki do opalania. W przypadku niepogody ( oby nie!!!!) ciepłe ubrania.

     

  • MAJ 2019

    OGŁOSZENIE

     

    Zarząd Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ruda Śląska zgodnie z § 16 Statutu zwołuje

    Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków

     

    I termin – 22 maj 2019 r. godzina 18:00

    II – termin – 22 maj 2019 r. godzina 18:15

     

    Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 30 Ruda Śląska, ul. Chryzantem 10

     

     

     

    UWAGA RODZICE I OPIEKUNOWIE

    Przypominamy o zebraniu dla rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz do Podczela, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 6 maja o godzinie 18:00 w SP 30. Zapraszamy.

     

  • KWIECIEŃ 2019

    I MITING PŁYWACKI

    O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŁAZY

     

    11 maja 2019 roku – Park Wodny Jura, ul. Topolowa 1, 42-450 Łazy.

    Transport pociąg Koleje Śląskie – zbiórka dworzec PKP Ruda  o godzinie 6:40

    Odjazd pociągu o godzinie 6:52 !!! – bilety dla zawodników opłaca UKP.

    BARDZO WAŻNE!!! ZABRAĆ Z SOBĄ LEGITYMACJE SZKOLNE !!!

    PLAN ZAWODÓW

    Uroczyste otwarcie zawodów 8:30 (hala sportowa).

    Rozgrzewka: Kobiety 8:45 - 9:00, Mężczyźni 9:00 - 9:15, Rozpoczęcie zawodów 9:30.

    Zakończenie zawodów około godziny 14:00

    Każdy zawodnik ma prawo do startu w 2 konkurencjach indywidualnych.

     

    Zawodnicy wytypowani do udziału w zawodach:

        1. Pajdzik Maja  2009

        2. Ptak Zuzanna  2009

        3. Ziętek Julia  2009

        4. Preg Kajetan  2009

        5. Waloszczyk Nina  2009

        6. Fojt Wiktor  2010

        7. Gromyko Yaromir 2010

        8. Kuśnierz Antonina 2010

        9. Makselon Paweł  2010

        10. Orligóra Szymon  2010

        11. Paciuch Cyryl  2010

        12. Krzyżyk Alicja  2010

        13. Wejwer Marcel  2011

        14. Kroker Laura  2011

        15. Kokot Przemysław 2011

        16. Pyzik Piotr  2011

        17. Szyduczyńska Agata 2012

        18. Jura Mateusz  2010

        19. Kaczmarek Magdalena 2007

        20. Preg Ksawery  2008

        21. Kubecka Dominika 2006

        22. Łukasz Rysiowski 2011

     

    Proszę o osobiste bądź telefoniczne potwierdzenie udziału dziecka w zawodach

    w terminie do dnia 6 maja 2019 roku u Tomka Czernego lub Tomka Kubeckiego.

    Nie dotrzymanie terminu potwierdzenia, skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy zgłoszeniowej.

    ZAPRASZAMY RODZICÓW DO WSPÓŁNEGO WYJAZDU NA ZAWODY !!!

     

     

    UWAGA RODZICE I OPIEKUNOWIE

     

    Ruszają zapisy na letni obóz przygotowawczy dla naszych zawodników.

     

    Termin:  19- 28 sierpień 2019 r. (10 noclegów)

    Miejsce:  Ośrodek wypoczynkowy Podczele 2 koło Kołobrzegu

    www.podczele2.pl

    Transport: pociąg

    Basen:  treningi 1 x dziennie 2 godz.

    Wyżywienie: 4 posiłki

    Planowane jest zorganizowanie 2 wycieczek w cenie pobytu, ogniska, dyskoteki

    Koszt pobytu: pełna odpłatność od uczestnika po uwzględnieniu dotacji z środków Urzędu Miasta Ruda Śląska wyniesie około 1 000,00 zł

    Płatności:  możliwa płatność w ratach w ustalonych terminach

    W przypadku uzyskania dodatkowego dofinansowania

    z Ministerstwa Sportu i Turystyki odpłatność będzie dodatkowo pomniejszona o uzyskaną dotację.

     

    Zapisy u Tomka Kubeckiego tel. 609 365 150

     

    ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!

    O ZAPISACH DECYDOWAĆ BĘDZIE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!

     

    Szczegóły obozu, terminy płatności oraz ewentualny rejs na Bornholm wraz z zwiedzaniem (cena 315 zł od osoby dodatkowo płatne !!!, ważny paszport lub dowód osobisty) omówimy na zebraniu w dniu 6 maja o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 30

     

     

     

    UKP Ruda Śląska wróciła z Pawłowic z 26 medalami !

     

    W dniach 13 i 14 kwietnia w Pawłowicach odbył się X Międzynarodowy Miting Pływacki Pawłowice 2019. W zawodach udział wzięło ponad 340 zawodników z 32 klubów pływackich. Uczniowski Klub Pływacki Ruda Śląska reprezentowało 12 zawodników. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 26 medali: 12 złotych, 10 srebrnych oraz cztery brązowe, co pozwoliło naszej ekipie na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji medalowej klubów.

    Na szczególne wyróżnienie zasługuje dwójka zawodników: Małgosia Mosór – zwyciężczyni wszystkich sześciu startów indywidualnych w roczniku 2008, najlepsza zawodniczka za 4 starty wg punktacji FINA oraz Bartosz Staniszewski – najlepszy zawodnik rocznika 2005, czterokrotnie stawał na najwyższym podium, raz zajął drugie miejsce

    w wyścigu finałowym na dystansie 100m stylem zmiennym, startując z rocznikami starszymi.

    Ponadto medale zdobywali:

    Dominika Kubecka – złoto na 100m i 200m stylem motylkowym, srebro na 200m dowolnym oraz 100m i 200m klasycznym, 2 miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2006 dziewczyn.

    Wiktor Staniszewski – srebro na 50m motylkowym i 100m dowolnym, brąz na 50m dowolnym, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2008.

    Adam Til – srebro na 50m klasycznym i 100m motylkowym oraz brąz na 50m motylkiem.

    Marcel Słowik – srebro na 50m i 100m klasycznym

    Łukasz Szlósarczyk– brąz na 200m dowolnym.

    Kajetan Preg – brąz na 100m grzbietowym.

    Większość zawodników w swoich startach poprawiło rekordy życiowe, często plasując się tuż za podium na 4 i 5 miejscach. Wszystkim zawodnikom gratulujemy

    i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

     

    X MIĘDZYNARODOWY MITING PŁYWACKI  PAWŁOWICE 2019

    13-14 kwiecień 2019 roku – GOS Kryta Pływalnia, ul. Sportowa 14, Pawłowice

    Transport BUS

    Zbiórka przy basenie o godzinie 6:15

    Każdy zawodnik ma prawo do startu w 2 konkurencjach indywidualnych w bloku (maksymalnie 6 startów w trakcie trwania zawodów).

    PROGRAM ZAWODÓW :

    Sobota I blok

    Rozgrzewka:

    godz. 8:00 – 8:50 rozgrzewka

    godz. 8:50 – uroczyste otwarcie zawodów

    godz. 9:00 – zawody

    Sobota II blok

    Rozgrzewka:

    Rozgrzewka rozpocznie się 45 min. po zakończeniu ostatniej konkurencji w pierwszym bloku i będzie trwała 50 min.

    Niedziela III blok

    Rozgrzewka:

    godz. 8:00 – 8:50 rozgrzewka

    godz. 8:50 – uroczyste otwarcie zawodów

    godz. 9:00 – zawody

    Zawodnicy wytypowani do udziału w zawodach:

        1. Brachman Tymon  2008

        2. Pajdzik Maja  2009

        3. Ptak Zuzanna  2009

        4. Wilk Martyna  2008

        5. Ziętek Julia  2009

        6. Bielawski Cyprian 2008

        7. Kubecka Dominika 2006

        8. Biegańska Paulina 2008

        9. Mosór Małgorzata 2008

        10. Staniszewski Wiktor 2008

        11. Preg Ksawery  2008

        12. Preg Kajetan  2009

        13. Słowik Marcel  2008

        14. Staniszewski Bartosz 2005

        15. Czerczak Dawid  2004

        16. Til Adam   2004

        17. Kłoska Tymoteusz 2004

     

    Proszę o osobiste bądź telefoniczne potwierdzenie udziału dziecka w zawodach

    w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 kwietnia 2019 roku u trenerów prowadzących

    Nie dotrzymanie terminu potwierdzenia, skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy zgłoszeniowej.

     

     

  • MARZEC 2019

    IX Zabrzański Miting Pływacki

    24 marzec 2019 roku (niedziela) – Pływalnia Aquarius Kopernik

    Aleja Wojciecha Korfantego 18, Zabrze

    Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny

    Zbiórka na basenie w Zabrzu o godzinie 8:30

    W zawodach mogą brać udział zawodnicy w następujących rocznikach: 2011 i młodsi, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006 .

    Każdy zawodnik ma prawo do startu w 2 konkurencjach indywidualnych i jednej sztafecie (za wyjątkiem rocznika 2011 – 2010 dla tych roczników sztafety nie są przewidziane. Zawody zostaną przeprowadzone seriami na czas, o zwycięstwie decyduje najlepszy czas w danej konkurencji. Podczas zawodów obowiązują przepisy PZP i FINA.

    PROGRAM ZAWODÓW :

    Rozgrzewka:

    godz. 9:00 - 9:20 rozgrzewka dziewczyn

    godz. 9:25 - 9:45 rozgrzewka chłopców

    Rozpoczęcie zawodów o godz.10:00.

    Przewidywane zakończenie imprezy o godz. 14:00.

    Zawodnicy wytypowani do udziału w zawodach:

     

        1. Brachman Tymon  2008

        2. Fojt Wiktor  2010

        3. Gromyko Yaromir 2010

        4. Kuśnierz Antonina 2010

        5. Makselon Paweł  2010

        6. Orligóra Szymon  2010

        7. Paciuch Cyryl  2010

        8. Pajdzik Maja  2009

        9. Ptak Zuzanna  2009

        10. Wejwer Marcel  2011

        11. Wilk Martyna  2008

        12. Ziętek Julia  2009

        13. Bielawski Cyprian 2008

        14. Kubecka Dominika 2006

        15. Zięba Kinga  2006

        16. Moszyk Sandra  2006

        17. Biegańska Julia  2006

        18. Biegańska Paulina 2008

        19. Preg Kajetan  2009

        20. Kroker Laura  2011

        21. Krzyżyk Alicja  2010

        22. Kokot Przemysław 2011

        23. Pyzik Piotr  2011

        24. Borkowska Magda 2006

        25. Szyduczyńska Agata 2012

        26. Grabowska Agata  2010

     

    Proszę o osobiste bądź telefoniczne potwierdzenie udziału dziecka w zawodach

    w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 marca 2019 roku u trenerów prowadzących

    Nie dotrzymanie terminu potwierdzenia, skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy zgłoszeniowej.

     

  • LUTY 2019

    INFORMACJA DLA WYJEŻDŻAJĄCYCH NA OBÓZ DO DĘBICY !!!

    Zbiórka w Katowicach na dworcu PKP peron 4 w dniu 16 lutego o godzinie 11:40. Odjazd pociągu o godzinie 12:21, przyjazd do Dębicy o 16:44.

    Pamiętajcie o legitymacjach szkolnych. !!!

    W pierwszym tygodniu ferii, podczas treningów prosimy o zgłaszanie się do trenerów celem pobrania sprzętu pływackiego: płetw, desek, łapek.

    Powyższe pakujemy do walizki a nie pod łóżko !!!

     

     

    Treningi w ferie zimowe.

     

    W pierwszym tygodniu ferii zimowych na treningi zapraszamy od poniedziałku do piątku:

     

    - w godzinach od 7:00 do 9:00 grupy sportowe

     

    - o godz. 15:00 i 16:00 brodzik, I grupa, II grupa, III grupa

     

    W DRUGIM TYGODNIU FERII WYPOCZYWAMY !!!

     

  • STYCZEŃ 2019

    UWAGA ZEBRANIE !!!

     

    Wszystkich rodziców zawodników wyjeżdżających na obóz zimowy do Dębicy zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 14 stycznia 2019 roku o godzinie 18:15 w Szkole Podstawowej nr 30 w Rudzie Śląskiej.

    Jednocześnie informujemy, że nadal mamy wolne miejsca na obóz w Dębicy, chętnych serdecznie zapraszamy do zapisów.

     

     

     

    Cieszyński Miting Pływacki III Runda 19.01.2019

     

    Kryta Pływalnia ul. Paderewskiego 9, Cieszyn

    Startowe oraz przejazd opłaca Klub

    Zbiórka 7:15, na basenie Ruda 1

    Wyjazd 7:20

    Program zawodów:

    9:00 – Rozgrzewka

    10:00 – Rozpoczęcie zawodów.

    13:00 – Planowane zakończenie zawodów pływackich.

     

    Zawodnicy wytypowani do udziału w zawodach

    1. Brachman Tymon

    2. Just Mateusz

    3. Kaczmarek Magdalena

    4. Kuśnierz Antonina

    5. Orligóra Szymon

    6. Pajdzik Maja

    7. Ptak Zuzanna

    8. Wejwer Marcel

    9. Wilk Martyna

    10. Widera Emilia

    11. Ziętek Julia

    12. Bielawski Cyprian

    13. Preg Kajetan

    14. Borkowska Magdalena

    15. Biegańska Paulina

     

    Proszę o osobiste bądź telefoniczne potwierdzenie wyjazdu dziecka na zawody

    w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 stycznia 2019 roku u trenerów Tomka Czernego lub Tomka Kubeckiego.

    Nie dotrzymanie terminu potwierdzenia, skutkować będzie skreśleniem dziecka z listy zgłoszeniowej.